Sigma Yapı Test web sitesi yayında - www.sigmayapitest.com

Sigma Yapı Test web sitesi yayında - www.sigmayapitest.com

Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri ve Yapı Malzemeleri Kalite Kontrol Laboratuvarı Hizmetleri veren tüzel kişiliğe sahip, özel bir kurum niteliğinde olan bir meslek kuruluşu olan Sigma Yapı Test Laboratuvarı ve Mühendislik Ltd. Şti. web sitesinin web tasarım ve web yazılımı için Creapark`dan hizmet almayı seçmiştir.

Web tasarım olarak gayet sade bir yapıda olan www.sigmayapitest.com web sitesinin uygulanan renk kartelasında ise firmanın var olan logosunda ki turuncu ve siyah renkler kullanılmıştır. Ayrıca web sitenin yazılımın da HTML5 ve CSS3 teknikleri kullanılmıştır. HTML5 teknolojisi hakkındaki detaylı bilgiye daha önceki yazılarımızdan olan "Htm5 nedir?" başlıklı yazımızından ulaşabilirsiniz.

Web tasarımda bilgisayarların yanı sıra tablet ve akıllı cep telefonlarında da dağılmadan kullanıcıya okunabilirlilikte zorluk çıkarmayacak şekilde olması için Responsive Tasarım uygulanmıştır. Responsive Tasarım hakkında ki bilgiye ve Responsive Tasarım`ı neden yaptırmalıyız sorsunun cevabına "Neden Responsive Web Tasarım?" başlıklı yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz. Web tasarımda uygulanan Responsive Tasarım ile web site hem her platformda daha düzgün bir tasarıma kavuştu hem de bilgisayar, tablet ve akıllı cep telefonları için ayrı ayrı web siteler yapılmadığı için maliyetten tasarruf edilmiş oldu. Ayrıca Responsive Tasarım ile Arama Motoru Optimizasyonunda da web siteyi üst sıralara çıkarmak imkanları yakalanmış oldu. Responsive Tasarım`ın avantajlarını çok daha iyi bilgilendime için "Responsive Web Tasarımın avantajları nelerdir?" başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Web sitede kullanılan bölümler arasında Hakkımızda bölümümün altında Kurucu, Tarih-Misyon ve Kalite Politikamız bulunmaktadır. Hizmetler bölümü içinde firmanın hizmet verdiği sektörler hakkında ki detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Firmanın daha önceki yaptığı ve yapmakta olduğu işlerin listesine Referanslar bölümünden ulaşabilirsiniz. Firmanın faaliyet gösterdiği alanlardaki teknik bilgilere Teknik Bilgi bölümünden, firma hakkındaki haberlere ve basında çıkan haberlere ise Haber-Basın bölümünden ulaşabilirsiniz. İletişim bölümünden firmanın iletişim bilgilerine, yol haritasına ve online olarak e-posta atabilme imkanına ulaşabilirsiniz.